Dveře, dveře, dveře

Dveře, dveře, dveře

Z historie

Od dob, kde se lidstvo ubytovávalo v jeskyních, uplynula spousta let. Od té doby jsme udělali mnoho pokroků a vymyšlení dveří je jednou z nich. Doprovázejí nás životem pěknou řadu let. První zmínky o dveřích se vyskytují z dob Starověkého Egypta. Ano, s vývojem lidského mozku, jakmile se dostaneme do vyvinutější civilizace, dveře se stávají součástí jejich životních příběhů a hlavně součástí jejich všedního života. Ve Švýcarsku nalezli dveře, které jsou staré 5.000 let. Ve Starověkém Řecku i Římě se vyskytují první zmínky o posuvných dveřích a od těch dob už se rozšiřují po celém světě, hlavně do zbytku Evropy a stávají se součástí většiny domovů. Ještě aby ne, vždyť plní tolik důležitých funkcí, které denně oceňujeme.

Dveře dnes

Dneska jsou dveře neodmyslitelnou součástí všech domovů a budov. Proč si jich nevšímáme a nevěnujeme jim tu správnou pozornost. Naučte se je ocenit, co byste bez nich dělali?

Druhy současných dveří:

V dnešní době jsou dveře tak důležité, že výrobci jim věnují velkou pozornost a vytvářejí a vyvíjejí ty nejlepší možné dveře, které ocení každý. Nejedná se pouze o doplněk, který oddělí dvě místnosti, účelů mají daleko více, chrání vás před hlukem, před požárem, jsou bezpečnostním prvkem, chrání vaše domácnosti i vaše soukromí. A nejen to. Trpí s vámi, ano, kolik kopanců, ran, bouchnutí musí za svůj život snést. Ke konci své životnosti, když už si myslí, že jim konečně odzvonilo, tak se těší na důchod a místo toho se jich horliví majitelé ne a ne vzdát. Brousí je, lakují, natírají… až je stejně jednoho dne vymění za nové.

Při výběru nových dveří si v dnešní době můžete vybrat naprosto cokoliv - barvu, materiál dveří, dokonce i design, sladíte je dokonale s interiérem i exteriérem. Tím se z banality, se kterou se denně setkáváme, stává něco, co nám prokazuje neskutečnou službu, aniž si to uvědomíme a tak to má být. Jednoduchost zabalená do moderního designu, která funguje. Znáte ten pocit, kdy se potřebujete někam dostat, vejít do místnosti, od které vás oddělují jenom dveře, nervózně čekáte, klepete, zvoníte, kdo se objeví na druhé straně? Co mě tam čeká?

Vnímáte je? Zastavte se a uvědomte si, jakou službu vám prokazují, a važte si jich. Vyberte si takové, které stoprocentně oceníte, na trhu jich je spousta a vyberete si je přesně podle vašich preferencí.

K tomu si je můžete vybavit dle svých představ. Ke dveřím existuje široká škála doplňků a příslušenství, díky kterým i z obyčejných dveří vykouzlíte luxusní a moderní kus nábytku, který bude chloubou a dominantou každé místnosti i domu. Vybavit je můžete:

Už je vnímáte? Zastavte se a uvědomte si, jakou službu vám prokazují, važte si jich. Vyberte si takové, které stoprocentně oceníte, na trhu jich je spousta a vyberete si je přesně podle vašich preferencí.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...