Dveře v barvách 2021

Dveře v barvách 2021

Sledujete aktuální trendy, řídíte se podle nich nebo se jimi alespoň vždy trochu inspirujete, abyste vnesli do svého života nový svěží vánek, novou barvu? Pojďme se společně podívat, co letos přinesli do světa designu, módy, ale i běžného života přední světoví designéři. Jaké jsou ty vyvolené designové barvy roku 2021?

Barvy roku 2021 nejen na dveřích

Pantone Color každoročně již 20 let vyhlašuje barvu roku podle nejrůznějších globálních trendů, vývojů a poznatků. Letošek je výjimečný v tom, že trendy barvy jsou rovnou dvě! A jejich spojení je zcela působivé. Je to kombinace přírodních barev šedé (Ultimate Gray) a zářivě žluté (Illuminating). Šedá má zastupovat ohromnou sílu oblázků, jejichž zvětralá šedá barva odráží věčnost, obstojnost v boji s časem, má v nás vyvolat vyrovnanost, vytrvalost a odolnost. Žlutá barva odkazuje na radost, energii a elán, které přináší slunce.
Síla a naděje, hlubší zamyšlení s optimistickým příslibem, to představují tyto dvě barvy roku po jednom boku. Tak co, pustíte tento vánek do vašich příbytků?

 

Barva roku na interiérových dveřích?

Pokud se nechcete vrhat hned do extrémů a velkých změn, kterých si nejste úplně tak jisti, doporučujeme dveře nechat buď takové, jaké máte, nebo zvolit barvu šedou. Přeci jen, trendy barvy se rok od roku mění a měnit s nimi i dveře není zcela praktické, ani ekonomické. Šedá barva se však kombinuje s ostatními barvami velice jednoduše. Pokud chcete změnu a být letos trendy, jděte do šedých dveří. V našem e-shopu naleznete široký výběr interiérových dveří v šedém dekoru.
Do žluté barvy doporučujeme ladit spíše drobnější vybavení místností; jako například dekorace, polštářky, ubrus, kobereček, obrazy, květiny apod.

 

Jak barevně sladit interiérové dveře s podlahou?

Způsobů, jak sladit dveře s podlahou, je několik. Nejčastější variantou je, že dveře ladí s podlahou (ideálně pak i s nábytkem, schodištěm či okny), a to ideálně nejen dekorem, ale i materiálem. Druhou variantou je kontrastní volba, kdy je podlaha tmavá a dveře světlé či naopak. Světlé dveře interiér opticky zvětšují, tmavé pak působí elegantněji. Další varianta je pro ty odvážnější, kombinace zcela kontrastních barev (nejen co se odstínu týče). Zde platí pravidlo, že teplé barvy si rozumí s teplými a studené se studenými. A pokud máte dveře bílé, nemusíte řešit prakticky pravidla žádná.


Grimax vám přeje, ať je vaše domácnost především místem harmonickým a pro vás vždy tím pravým útočištěm před vším nepříznivým.

 

 

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...