Investice: Kolik stojí kvalitní vchodové dveře?

Investice: Kolik stojí kvalitní vchodové dveře?

Vchodové dveře jako investice do vašeho bezpečí. Vyplatí se? Na co si dát během výběru pozor? A kolik stojí kvalitní vchodové dveře? Právě na kvalitu vchodových dveří a jejich cenu se dnes zaměříme!


Proč se vyplatí investovat do vchodových dveří?


Vchodové dveře jsou často první věc, která upoutá pozornost jak u rodinného domku, tak u vstupu do bytu. Jsou tedy vizitkou domova, a navíc se vchodové dveře většinou nemění tak často, jako můžeme obměňovat například dveře v interiéru. Jsou po estetické stránce už tohle pádné důvody, proč se vyplatí do vstupních dveří zainvestovat? Doporučíme vám i více!


Bezpečnostní vchodové dveře nejen proti požáru


Důležitý požadavek při výběru vchodových dveří je jasný, a to je bezpečnost na prvním místě. Samotná bezpečnost proti nežádoucímu vniknutí je udávána škálou bezpečnostních tříd, z nichž je pro rodinný dům či byt nejběžněji volená třída RC3 nebo RC4. Kvalitní vchodové dveře do rodinného domu se pak pohybují v rozmezí od třiceti do čtyřiceti tisíc. U vchodových dveří do bytu počítejte ideálně s investicí kolem dvaceti tisíc korun.


Dalším kritériem bezpečnosti dveří je jejich protipožární odolnost. Kvalitní protipožární dveře jsou schopné zamezit rychlému šíření požáru a ochrání tak vás i váš majetek. Při volbě protipožárních dveří nepodceňte ani speciální zárubně, které jejich bezpečnostní funkci ještě znásobí. Jelikož se protipožární bezpečnost stává čím dál více součástí především bytových dveří, cena se jen lehce liší od běžných vchodových dveří. Jedná se o investici do bezpečnosti celé domácnosti a tu není nikdy dobré podceňovat.


Vchodové dveře jako vizitka vašeho domu


Vchodové dveře by měli na první dojem vypadat masivně a vyzařovat vysokou kvalitu. Budete se tak cítit ve svém domově bezpečněji a na první pohled takové dveře odradí i potenciální zloděje. Právě z tohoto důvodu se nedoporučuje čiré sklo u vchodových dveří kombinovaných se skleněnou výplní, ať už uvažujete o jakékoliv velké ploše, ale je vhodné zvolit výplň v mléčném a neprůhledném provedení, samozřejmostí je i bezpečnostní nerozbitné sklo.

 

Co se dekoru týká, dveře by měly provedením ladit například k barvě okenních rámů, střešní krytiny nebo omítky, aby vhodně doplňovaly celkový vzhled vašeho domu. V případě vchodových bytových dveří se doporučuje volit dveře v neutrálním dekoru a bez prosklení.

 

Při výběru vchodových dveří nikdy nepodceňujte bezpečnost a profesionální montáž. To vše vám v Grimax zajistíme a vy se budete moct doma cítit opravdu jako doma!

 

*Fotografie u článku je pouze ilustrační.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...