Jak odhlučnit vchodové dveře do bytu?

Jak odhlučnit vchodové dveře do bytu?

Ruší vás hluk od sousedů, kroky na chodbě, rozléhající se zvuk hlasitého výtahu? Trápí vás vysoké náklady za vytápění? Patříte mezi ty, kteří si zakládají na ochraně svého majetku? Na čem záleží a co se u vstupních dveří mnohdy podceňuje? Jak odhlučnit vchodové dveře do bytu, a nejen to vám poradíme na našem blogu.


Co mají splňovat vchodové dveře?


Stavíte, rekonstruujete, plánujete koupi nebo výměnu vchodových dveří do domu či bytu? Co všechno by měly kvalitní dveře splňovat? Ať už vybíráte vchodové dveře do rodinného domu či panelákového bytu, jejich výběr by se neměl podceňovat a měly by splňovat především ochrannou funkci. Poskytovat ochranu před nezvanými hosty, před rušivým hlukem ze společné chodby i izolovat vnitřní klima vašeho domova.

 

  • Bezpečnost
  • Protihluková izolace
  • Tepelná izolace


Hluk vs ticho: Co je vzácnější?


Přijdete domu z práce a po náročném hlučném dni toužíte po klidu, tichu i chvilkové samotě? TICHO! Ještě na něj chvíli zapomeňte, jelikož stále čtete tyto řádky jste majiteli právě nevhodných dveří a plánujete s tím něco dělat. Zajímá vás, jak udržet HLUK daleko od vašeho bydlení?


Jak odhlučnit vchodové dveře rychle a svépomocí?


Ať už se rozhodnete vaše zvukopropustné dveře izolovat svépomocí, a nejste zrovna majiteli starých esteticky hodnotných dveří, kde z části účel splní i vysokogramážní bavlněný protihlukový závěs, i tak počítejte s vyšší cenou za kvalitní materiál, bez kterého nedocílíte výsledného efektu. K vytvoření domácí oázy klidu, ve které uslyšíte jen to, co sami chcete, bude potřeba:

1. Akustická pěna nebo lisované akustické desky.

2. Textilní či koženková pohledová vrstva.

3. Izolační páska.

4. Lepidlo, hřebíčky, zručnost.


Postup: V praxi vás bude čekat vysazení dveří z pantů, aplikace zvuk pohlcující izolace i utěsnění textilie na straně, odkud proudí vzduch. Nákladnější, ale možnou variantou, je izolovat obě strany dveří. A aby zvuk nepronikal ani kolem zárubní, nalepíte závěrem izolační pásku po celém obvodu vchodových dveří.


Pozor: Čalouněním vchodových dveří ovlivníte protipožární odolnost dveří. Proto v bytech, novostavbách i všude tam, kde to vyžadují pojistné smlouvy nedoporučujeme tento postup aplikovat.


Jak zní opravdové ticho? Investujte do kvalitních dveří!


Kvalitní vchodové dveře vás ochrání nejen před hlukem, ale oceníte i jejich tepelněizolační vlastnosti, které šetří náklady za vytápění. Bezpečnostní protihlukové dveře nabízí také protipožární odolnost a ochranu před násilným vniknutím.


Na našem e-shopu můžete vybírat bytové bezpečnostní dveře vhodné i do rodinných domů, které splní i tyto nejnáročnější požadavky včetně profesionální montáže, volby dekoru, materiálu i estetické varianty v kombinaci se zvukově izolačním sklem.


Zabezpečte svůj byt či dům s nabídkou vchodových bezpečnostních dveří od Grimax!

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...