Jak vybrat dveřní zárubně?

Jak vybrat dveřní zárubně?

Co jsou to dveřní zárubně?

Dveřní zárubně spíše známe pod hovorovým pojmem futra (futro) a jsou to v podstatě rámy pevně umístěné ve zdi, které ohraničují otvor dveří, a tvoří tak jejich nosnou konstrukci. Svislé části zárubně se nazývají „ostění“ nebo „podvoj“, vodorovná spodní část je práh a horní pak nadpraží. Na grimax.cz naleznete obložkové zárubně bezfalcové, falcové, kovové a zárubně pro posuvné dveře.

 

Základní druhy zárubní

O volbě mezi bezfalcovými a falcovými dveřmi zpravidla rozhodují designové požadavky, dále pak i požadavky na cenu dveří. Bezfalcové dveře jsou o trochu dražší variantou. Rozhodnutí by však mělo být jasné již v době konstrukce stavebních otvorů, protože u bezfalcových dveří se nejčastěji osazují tzv. neviditelné panty, které vyžadují větší šířku stavebního otvoru.

• Obložkové zárubně bezfalcové – dveřní křídlo nemá profilovanou hranu a je tak v jedné rovině se zárubní. Zavřené dveře zcela zapadnou a nevyčnívají do prostoru.
Podívat se na nabídku do e-shopu.

• Obložkové zárubně falcové – dveřní křídlo je usazeno do pantů na zárubni, tudíž zavřené dveře mají po celém obvodě křídla viditelnou profilovanou hranu, která vystupuje do prostoru.
Podívat se na nabídku do e-shopu.

 

Obložkové zárubně jako designový prvek

U každé zárubně si na grimax.cz vyberete mimo základních kritérií i jejich dekor a to tak, aby vám co nejlépe vyhovoval s designem vašich dveří. Zárubně mohou být velmi výrazným designovým prvkem každého interiéru. Byť je stále nejčastější variantou skloubení stejného dekoru dveří i zárubní, pomalu se rozšiřuje i kombinace hodně kontrastní. Neméně dobře pak vypadá i zárubeň sladěná ke zdi či naopak dveře sladěné ke zdi a zárubeň pak v jiném dekoru, který například ladí k podlaze.

 

Obklad ocelové zárubně

Renovujete nebo vás jen omrzel současný design vašeho interiéru? Sáhněte po této variantě. Montáž máte cobydup! Podívejte se na naši nabídku.

S jakýmikoliv dotazy či radou s výběrem těch správných dveřních zárubní se na nás neváhejte obrátit, rádi vám pomůžeme.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...