Luxusní bydlení: interiérové dveře z masivu

Luxusní bydlení: interiérové dveře z masivu

Vybíráte nové interiérové dveře a nevyznáte se v tom, co znamenají jednotlivé typy zpracování, jaké jsou jejich výhody či nevýhody? Přemýšlíte nad pořízením masivních interiérových dveří? Na našem blogu se dozvíte, jak vybrat vhodné interiérové dveře z masivu.

 

Jak vybrat dveře podle zpracování?

Na e-shopu Grimax.cz naleznete 5 typů interiérových dveří podle způsobu zpracování, a právě toto základní členění si představíme v tomto článku.

Dveře foliované

Povrch foliovaných dveří je tvořen fólií s dřevěnými dekory. Tyto dveře jsou cenově dostupnější a jsou určené pro málo namáhané prostory z důvodu větší náchylnosti na opotřebení a poškození.
Podívejte se na naši nabídku.

 

Dveře laminované CPL

Laminované dveře tvoří povrchová úprava z laminátu o tloušťce 0,15 – 2 mm. Jsou velmi odolné proti deformacím a prasklinám. Výhodou těchto dveří je snadná údržba a vysoká otěruvzdornost.
Přejděte na laminované dveře.

 

Dveře lakované

Dřevěné dveře nalakované bílou barvou, takové naleznete v naší nabídce. Lakované dveře působní elegantně, jednotně, nejsou vidět žádné spoje apod.
Vyberte si z nabídky na našem e-shopu.

 

Skleněné dveře

Materiálové provedení skleněných dveří tvoří čiré či matné sklo o tloušťce 8 mm v kombinaci s nerezovými nebo hliníkovými doplňky. Vybrat si můžete z několika tištěných motivů či s pomocí našeho designéra zvolit svůj vlastní motiv.
Prohlédněte si skleněné dveře na našem webu.

 

Dveře dřevěné dýhované

Konstrukce dveří tvoří 100% dřevo potažené dubovou dýhou s polyuretanovým nátěrem, který chrání dveře proti poškození a působí na stálost barvy dveří. Výhodou také je, že dýha se dá namořit do nejrůznějších dekorů a můžete tak krásně sladit vaše nové dveře s vaším „starým“ interiérem.
Dýhované dveře naleznete na grimax.cz.

 

Jaké jsou výhody dřevěných masivních dveří?

Výhod i nevýhod je u dřevěných masivních dveří několik. Plusem je bezesporu originalita, každý kus je totiž jedinečný, a to díky rozdílným strukturám stromů, z nichž jsou dveře vyráběny. Postupně, jak dřevo zraje, se navíc může i barva trochu změnit, proto je originalitu opravdu na místě vypíchnout. Druhým bonusem je nepopiratelná dlouhá životnost (při správné údržbě) a pevnost. A pokud se vám po několika letech přeci jen začnou objevovat známky opotřebení, dají se jednoduše nabrousit a znovu povrchově upravit.

 

Mezi nevýhody masivních dveří patří bezesporu jejich cena, která začíná na 10 tis. korunách. Dále pak náročnost na údržbu; dveře si žádají občas nabrousit, nalakovat, natřít. Také se nehodí do koupelny, jelikož dřevo nemá rádo vlhkost, a právě v koupelně by se vlhké ovzduší mohlo na dveřích nepříznivě projevit.

 

Potřebujete poradit s výběrem nových interiérových dveří? Neváhejte se obrátit na odborný tým Grimax!

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...