Nakupujeme vchodové dveře do bytu

Nakupujeme vchodové dveře do bytu

Na nějaký atraktivní design byste taktéž mohli ihned zapomenout a to samé se týká i zvukové izolace, případně přítomnosti dalších funkčních prvků. Nákup nových vchodových dveří není jednoduchý, jelikož na trhu se nachází spousty modelů, jež se vyznačují různými parametry. Jaké by tedy vaše nové dveře do bytu měly být? To se dozvíte v následujících řádcích.

Především bezpečné…

V první řadě dbejte na bezpečnostní prvky, jimiž konkrétní bytové vchodové dveře disponují! Z pohledu nedobytnosti a přítomnosti bezpečnostních prvků by měly spadat minimálně do 2. bezpečnostní třídy. Zkontrolujte si určitě přítomnost některých základních součástí výbavy dveří. Příkladem budiž třeba trny proti vysazení celé výplně z pantů. Zapomenout nelze ani na zesílený rám a v neposlední řadě i bezpečnostní zámek.

Průnik hluku se stane minulostí

Zlobilo vás, že jste přes staré vchodové dveře slyšeli prakticky všechno? Aby ne, zvuky z chodby dokážou hodně znepříjemnit život. U nových dveří se proto zaměřte na označení Rw, jež by se mělo pohybovat cca od 30 dB výše.

Vzhledově musí zaujmout

Doby univerzálních bílých dveří s modrými zárubněmi jsou již naštěstí dávno pryč. Dnes je na trhu obrovské množství zajímavých modelů. Typické jsou stále oblíbenou imitací dřeva. Odstíny lze volit ve spoustě podob v kombinaci s elegantním kováním, jež se nejčastěji vyrábí z nerezu. Například u společnosti Grimax je v nabídce obrovské množství dekorů od velmi tmavých až po nejsvětlejší.

Bytové vchodové dveře Boulit RC2

Z nabídky zmiňované společnosti vybíráme model RC2 od známého českého výrobce Boulit. Tyto vchodové dveře se vyznačují unikátním designem, kdy lze volit až z 30 odstínů barev. Spadají do bezpečnostní třídy RC2 a zvukový útlum u nich činí solidních 34dB. Disponují mimo jiné také 3D panty pro elegantní seřízení a specifickou protipožární úpravou.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...