Posuvné dveře jako úspora prostoru

Posuvné dveře jako úspora prostoru

Posuvné dveře jako úspora prostoru

Pokud je zabudujte při stavbě domu, nebudete muset myslet na prostor pro jejich otevírání. Obyčejné dveře kolem sebe potřebují trochu místa, aby se vůbec daly otevřít. U těch posuvných tomu tak není. Tedy aspoň v některých případech.

Znáte typy posuvných dveří?

Existují tři druhy posuvných dveří. Jedny se zasouvají na kolejnici podél stěny, takže musíte počítat s tím, aby měly volné místo. Další se zasunují do pouzdra umístěného ve zdi, což je sice elegantnější řešení, ale není možné vždy. Pouzdro je potřeba zabudovat dovnitř už při stavbě příčky, takže pokud se vám nechce bourat zdi, zvolte raději první variantu. Také není vůbec špatná. Pak jsou tady ještě lamelové shrnovací dveře, které svou konstrukcí připomínají harmoniku. Nezasouvají se ani do pouzdra, ani podél zdi, prostě se shrnují.

Výhodou není jen úspora prostoru

Posuvné dveře vypadají moderně, působí vzdušně a elegantně. Jednoduše se otevírají, nemají s tím problém ani lidé na vozíčku, takže chcete-li vybudovat bezbariérový domov, budou skvělou volbou. Vhodné jsou i do domácností s dětmi, nehrozí totiž, že by si děti skříply do pantů prsty.

Ve vzhledu dělat kompromisy nemusíte

Je jen na vás, jestli zvolíte posuvné dveře, které odpovídají těm klasickým křídlovým, nebo vyberete úplně jiné provedení. Moc pěkně vypadají třeba dveře skleněné. Sklo nemusí být čiré, zkuste raději neprůhledné a ozdobte ho třeba samolepicí fólií. Dveře samozřejmě mohou být i dvoukřídlé, což vypadá perfektně v obývacím pokoji.

Podlehnete také vy moderním trendům a pořídíte si posuvné dveře? Odhoďte strach. Vypadají perfektně a že netěsní hluk a teplo, nemusí být pravda. Záleží na tom, jak kvalitní provedení si vyberete.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...