Snoubení bílých dveří a dřeva v interiéru

Snoubení bílých dveří a dřeva v interiéru

Přemýšlíte, čím oživit interiér vaší domácnosti? Hledáte originální, ale vkusné řešení? Pak v interiéru vyzkoušejte snoubení bílých dveří a dřeva!

Proč bílá a dřevo jdou k sobě?

Ve světě designu existuje mnoho osvědčených kombinací materiálů, barev, nebo vzorů, které zkrátka fungují. Patří mezi ně také velice oblíbená kombinace bílé barvy a dřeva. Nejčastěji se jedná o matnou bílou a dřevo ve světlém dekoru. Tato kombinace má kořeny ve skandinávském stylu, který je právě sloučením bílé barvy a přírodních materiálů typický. Interiér pak působí minimalisticky, vzdušně a útulně. Zároveň je tento styl přívětivý z pohledu údržby i úklidu.

Co přináší do interiéru bílá barva ve spojení s dřevem?

Hlavní výhodou obou materiálů je jejich nadčasovost. Bílá barva v interiéru nikdy nevyjde z módy a dřevo je materiál, který volíme naopak kvůli jeho přírodnímu původu a zároveň působí útulně. Takže, ať už zvolíte masivní dýhované dveře nebo laminované dveře, dřevo vždy dodá interiéru nádech čarokrásné přírody. Další velkou výhodou této kombinace je, že bílá barva interiér opticky zvětšuje, což uvítáme především v menších prostorách. Dřevo pak v kontrastu s bílou krásně hřeje.

Interiérové bílé dveře a dřevo jako trendy řešení

Pokud jste se rozhodli ladit svoji domácnost do bílé a dřeva, otevírá se vám několik možností, jak tyto povrchy zkombinovat. V případě dřevěné podlahy, nebo podlahy v dekoru dřeva je vhodné volit bílé dveře, které působí čistě, nadčasově a krásně fungují v interiéru i s dalšími dřevěnými doplňky. Za Grimax doporučujeme jako skvělé řešení řadu interiérových dveří BaseLine či nový model PRIMO.

V opačném případě, kdy toužíte po dřevěných dveřích v odstínu, obecně ladí k bílé barvě spíše dřevo světlých tónů, protože čím je dřevo tmavší, tím větší vytváří s bílou kontrast, který pak může prostor zmenšovat a nemusí působit útulně.

Další možností je také kombinace dveří se skleněnými výplněmi. Sklo, ať už matné či průhledné, působí opět velice moderně a vzdušně.

Dveře jsou velmi důležitou částí vaší domácnosti, proto je vybírejte tak, abyste z nich měli radost pokaždé, když vezmete za kliku!

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...