Jak sladit dveře ve svém domě?

Jak sladit dveře ve svém domě?

Co přináší jednotný styl?

Jednotný styl interiéru je něco, co nejen dobře vypadá, ale zároveň ušetří spoustu práce se zařizováním nového interiéru nebo s řešením případné rekonstrukce. Pokud je vaše domácnost laděná do jednoho stylu, je jednoduché dokupovat nové kusy nábytku nebo dekorace, neboť vždy přesně víte, co se do interiéru hodí. A dveře jsou pro vzhled interiéru klíčové! Proto je vhodné vybírat je tak, aby vzhled domácnosti vyzdvihly.

Jak sladit dveře s interiérem?

Nejuniverzálnějším řešením, jak sladit dveře s interiérem je pořídit si dveře v bílé barvě. Ta se hodí prakticky ke všemu a působí vzdušně a čistě. Navíc, pokud v budoucnu plánujete změny v interiéru nebo případnou rekonstrukci bez aktuálně bližší představy, už nyní vám bílé interiérové dveře ušetří spoustu práce a dalších investic. Zároveň jsou také vhodnou volbou, pokud máte bílé okenní rámy, jelikož dveře by s nimi ideálně měly ladit.

Pokud pro vás však nejsou bílé dveře to pravé, zaměřte se při jejich výběru na barvy nábytku v interiéru. Pokud s nimi barvu a případně i decor dveří sladíte, vytvoříte tím dojem “čistého” designu.

Je vhodné ladit dveře s podlahou ve stejné barvě?

Dveře a podlaha jsou interiérové prvky, jejichž barvy se nejčastěji ladí do stejného odstínu. A není na tom nic špatného. Interiér tím získává čistý vzhled a působí jednotně.
Jediným případem, kdy je dobré volit dveře v úplném kontrastu je, pokud máte podlahy tmavé. Tmavé dveře v kombinaci s tmavou podlahou prostor opticky zmenšují jak na výšku, tak obvodově.

Vybíráte interiérové dveře a potřebujete poradit?

Neváhejte navštívit jednu z našich kamenných prodejen GRIMAX anebo využijte služeb našeho on-line poradce!

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...