Jak správně vybrat protipožární dveře?

Jak správně vybrat protipožární dveře?

Protipožární dveře se řadí k pasivní ochraně před ohněm, kouřem a tepelným tokem. Jejich úkolem je chránit nejen váš majetek, ale především váš život. Je proto namístě věnovat vyšší pozornost při výběru protipožárních dveří než jakýchkoliv jiných. Zhodnoťme proto základní prvky, na které brát zřetel při pořizování vašich nových bezpečnostních protipožárních dveří.

 

Jak začít s výběrem protipožárních dveří?

Výběr správných protipožárních dveří není jen o dveřích. Prvním správným krokem by měla být správná volba prodejce dveří. Pokud s pořízením svých nových bezpečnostních dveří spěcháte, vybírejte dveře, které má dodavatel skladem. Důležité je také zjistit si, kolik má firma poboček v České republice, zda reálně existují a také vzdálenost nejbližší z nich k vám. Můžete tak předejít situacím, kdy byste na dveře čekali dlouho, a dále v případě využití servisu firmy je výhodné mít ji zhruba do 50 km od místa bydliště. Výhoda se pak ukáže i v případě využití záručního nebo pozáručního servisu. Hleďte též na to, zda vám jsou pracovníci dané firmy ochotni řádně a odborně poradit.

 

Na co se zaměřit při výběru protipožárních dveří?

Seriózního prodejce máme vybraného. Ti, kteří si vybrali Grimax, získávají zlatého bludišťáka :). Teď to neméně důležité – samotný výběr dveří. Každé protipožární dveře musí mít dle zákona protipožární zpěňující pásku, která oblepuje obvod dveří a v případě požáru při zvýšené teplotě nabobtná a utěsní požární uzávěr.

 

Výběr protipožárních dveří volte pouze ze těch dveří, které mají příslušný certifikát, že jsou dveře opravdu protipožární. Protipožární dveře se navíc značí.

 

Nejlépe vysvětlit si to můžeme na příkladu, třeba na našich nejprodávanějších protipožárních dveří s certifikací EI/EW30 DP3.

 

• EW - protipožární dveře omezující požár, u kterých je sledováno množství sálavého tepla vyřazující z povrchu na straně odvrácené od požáru
• EI - protipožární dveře bránící požáru, u kterých se na straně odvrácené od požáru sleduje přímo povrchová teplota
• 30 - hodnota požární odolnosti v minutách
• C - protipožární dveře osazené dveřním protipožárním samozavíračem (pokud není v označení - není potřeba samozavírač)
• DP1 - dveře protipožární vyrobené z nehořlavých materiálů
• DP2 - dveře protipožární vyrobené v kombinaci hořlavé a nehořlavé materiály
• DP3 - dveře protipožární vyrobené z hořlavých materiálů

 

Bydlete, spěte a odcházejte z domova s klidem, který vám částečně zajistí bezpečnostní protipožární dveře. A s bezpečnostními vchodovými dveřmi se zamyslete také nad interiérovými protipožárními dveřmi, které také mohou být těmi dveřmi, které vám nebo vašim blízkým zachrání život.

 

Pokud potřebujete s výběrem svých nových protipožárních dveří pomoci, obraťte se na profesionální tým Grimaxu,
nebo nás rovnou navštivte na jedné z našich poboček.

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...