Jak ve svém domě bojovat s vlhkostí?

Jak ve svém domě bojovat s vlhkostí?

Co způsobuje vlhkost v bytě?


Nadměrnou vlhkost v bytě může způsobovat hned několik faktorů. Jedním z nich je nadměrné produkování vodní páry. Ačkoliv vzduch přirozeně vodní páry obsahuje, my je do něj každodenními činnostmi výrazně přidáváme. Běžné činnosti jako je vaření, mytí nádobí, sprchování a koupání v horké vodě nebo dokonce žehlení uvolňují do ovzduší množství vody v plynném skupenství, které zvyšuje míru vlhkosti ve vašem bytě.

K čemu vede nadměrná vlhkost v domě?


Výše zmíněné možné důvody, proč máte doma příliš vlhko, se mohou zdát jako drobnosti, které přeci tolik nevadí. Opak je ale pravdou. Pokud se s nadměrnou vlhkostí nezačne bojovat včas, může během chladných, deštivých a neméně vlhkých měsíců přerůst ve velký problém. Vlhkost je ideálním prostředím pro množení mikroorganismů, bakterií a především plísní, kterých není jednoduché se zbavit. Nechá-li se problém s vlhkostí zajít příliš daleko, může vám vlhký vzduch dost nepříjemně poničit také nábytek v místnostech se špatným odvětráváním.

Jak doma odstranit vysokou vlhkost?


Jak na vlhkost včas, abyste se vyvarovali nepříjemnostem? Existuje několik intuitivních, ale velmi účinných rad, které vám s problémem pomůžou.

Časté a efektivní větrání. Jednoznačně první a nejjednodušší věc, díky které se vypořádáte s nahromaděnou vlhkostí například po otevření myčky, delším vaření nebo horké sprše. Větrání je dobré nepodceňovat, protože čistý a čerstvý vzduch je dobrý nejen při boji s vlhkostí, ale také s únavou nebo špatným soustředěním.

Zajde-li problém tak daleko, že otevření oken nestačí je nutné sáhnout po modernějším řešení. Tím jsou pohlcovače vlhkosti, které účinně neutralizují pachy a vstřebávají nežádoucí vlhkost.

Zároveň je vhodné vždy při vaření nebo pečení využívat kuchyňskou digestoř, na hrnce používat pokličky a při koupeli odvětrávání v koupelně.

Jak můžeme vlhkosti předejít?


Pokud se vaše domácnost s problémem vlhkosti nepotýká, ale rádi byste udělali něco pro své zdraví a problému předešli, stačí se držet výše uvedených typů. Častým větráním a používáním ventilací nic nezkazíte. Dalším efektivním způsobem, jak vlhkosti předejít jsou dveřní ventilace. Ty pomáhají vyrovnat teploty mezi místnostmi a zároveň zbavují místnost přebytečné vlhkosti, která se tam tak nehromadí, nenapáchá žádné škody a nechá váš nábytek, vaše interiérové dveře, a především zdraví v dokonalém stavu!

Obohaťte své dveře o odpovídající ventilační mřížku a dopřejte vašemu domovu správné větrání.
Nedopusťte, aby váš domov trpěl vlkhostí!
Tým Grimax

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...