Stavíte a vybíráte vhodná garážová vrata?

Stavíte a vybíráte vhodná garážová vrata?

Garáž máte již postavenou, ale chybí vám k ní garážová vrata? Nelákejte zbytečně zloděje a s pořízením garážových vrat zbytečně neotálejte. Vrata na garáž mají vedle bezpečnostních důvodů i svá praktická využití. V zimě vám do garáže nevnikne mráz, můžete si zde zatopit, využít ji i jako dílnu, skladiště, technickou místnost, a to, aniž by vám tam foukalo, pršelo či v létě bylo příliš horko.

 

Jak vybrat vhodná garážová vrata?

Při výběru nových vrat berte v potaz několik důležitých bodů. V prvé řadě se jedná o typ garážových vrat, jehož volba závisí na prostoru v garáži i před ní, možnosti stavebních úprav, styl domu, ... Dále zvažte, zda chcete vrata na elektrický pohon na dálkové ovládání, nebo zvolíte raději pravidelný pohyb, kde budete muset při každém vjezdu vystupovat z auta a otevírat je ručně. Na estetiku je též dobré myslet, často klienti volí vrata, která jim ladí ke vchodovým dveřím či barevně navazují na fasádu či střešní krytinu.

 

Základní přehled typů garážových vrat

1. SEKČNÍ VRATA – vrata se po jednotlivých sekcích zasouvají pod strop
2. POSUVNÁ VRATA – vrata se zasouvají buď pod strop, či do boku
3. ROLOVACÍ VRATA – vrata se rolují do boxu nad stavebním otvorem
4. DVOUKŘÍDLÁ VRATA – klasická vrata s otevíráním před garáží

 

Nejoblíbenější garážová vrata? Sekční vrata!

Sekční garážová vrata si získala v poslední době oblibu hned z několika důvodů. Tak například se hodí pro jakýkoli typ garáže, dvojgaráže a vjezdu do hromadných garáží. Neocenitelnou výhodou je fakt, že nezaberou téměř žádné místo a nejsou hlučná. Vrata zároveň výborně izolují, takže zabrání jak úniku tepla v zimě, tak hluku při domácím rockovém koncertu.

 

Na e-shopu Grimax.cz nabízíme sekční garážová vrata G-door, u nichž si volíte pohon/bez pohonu, předvolenou šířku a výšku. Navíc si je snadno dokážete nainstalovat zcela sami.

 

U druhých vrat typu G-door si nakonfigurujete sami parametry, které by vaše nová vrata měla splňovat. Snadno hned při objednání. U těchto garážových vrat si volíte:

 

• Typ vrat: RSD01 (systém tažných pružin), RSD02 (systém torzních pružin)
• Rozměry otvoru pro vrata (š: 2000 – 6000 mm, v: 2030 – 3080 mm)
• Integrovaná dvířka pro vchod osob
• Prosklení/bez prosklení
• Design a barvu
• Pohon


Potřebujete poradit s výběrem svých nových garážových vrat? Oslovte odborníky z Grimaxu! Rádi vám pomůžeme.

 

Naše kamenné prodejny

mapa

Poraďte se s námi

máte dotaz?
Načítám, prosím vydržte...